Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Nezapomeňte si na dovolenou přibalit plavecké brýle

Nezapomeňte si na dovolenou přibalit plavecké brýle

K cestování a dovoleným neodmyslitelně patří i koupání. Lidé, kteří volí spíše usedlejší způsob dovolené, tedy nejlépe v hotelu u moře, mají koupání jako hlavní náplň celého pobytu. I ti z nás, kteří podnikají spíše aktivní dovolenou, se však rádi vykoupají a zaplavou si v moři, rybníce či veřejných bazénech.

Plavecké brýle chrání zrak

Pokud navštěvujeme veřejné bazény či koupaliště, pak zde bývá voda chemicky upravována, a to může způsobovat některým lidem problémy s pálením očí. Oči jsou poměrně citlivým ústrojím a třeba o ně dbát a pečovat a dávat si právě například při plavání pozor, abychom nechytili nějaký zánět apod. Proto je dobré nosit používat ve vodě plavecké brýle, které oči dokonale ochrání.

Oblíbené značky plaveckých brýlí

Při vodních sportech patří mezi nejkvalitnější plavecké brýle Arena, Emme a plavecké brýle Speedo. Jsou vyráběny s pěnovým těsněním, některé typy plaveckých brýlí pak používají spíše silikonové těsnění kolem skořepin. Skořápky nejvíce využívají rychlostní plavci.

Další plavecké pomůcky

Kromě plaveckých brýlí se určitě na dovolenou i při volném čase doma, kdy vyrážíme o víkendech do bazénu, hodí také další plavecké pomůcky, jakými jsou například plavecké čepice či plavecká deska. Díky nim méně při pobytu ve vodě chráníme svoje vlasy.

Ochrana plaveckých brýlí

Plavecké brýle, respektive jejich zorná část, docela trpí na poškození a poškrábání. Abychom zabránily tomu, že naše nové plavecké brýle budou rychle onošené a poškrábané, je vhodné si jako doplněk pořídit pouzdro na plavecké brýle.

Nastavení „skořápek“

Najde se hodně lidí, kteří se v plaveckých brýlích necítí zrovna nejlépe. Může to však být způsobeno hlavně tím, že je nemají správně nastaveny. U moderních plaveckých brýlí lze totiž posunovat nejen gumu, díky níž brýle drží na hlavě, ale možné rovněž manipulovat se vzdáleností jednotlivých „skořápek“ tak, aby správně pasovaly na oči a nepronikala do nich voda. Kvalitní plavecké brýle je dobré si nejprve vyzkoušet a „osahat“ tak, abychom se v nich cítili opravdu přirozeně a nebránili nám v poklidném plavání.


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x[Roman Beneš] [Zobrazeno 2205x] [19. duben 2011]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Krka ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]