Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Aktivní dovolená s poznávacími zájezdy

Aktivní dovolená s poznávacími zájezdy

Mladí lidé, kteří vyznávají aktivní odpočinek, určitě alespoň jednou za rok vyrazí na nějakou vícedenní túru, ať už po Čechách nebo do ciziny. Pokud však jedete na vlastní pěst, je potřeba ještě před odjezdem plánovat docela dost věcí, počínaje sehnáním dopravy tam i zpět, přes zajištění ubytování až po naplánování celé dovolené.

Aktivní dovolená

Mnohem lepší variantou proto bývají poznávací zájezdy. Většina cestovních kanceláří si však pod pojmem poznávací zájezd představuje spíše několikadenní projížďku autobusem, kdy u každé památky a turisticky zajímavé oblasti vystoupíte z autobusu, vyfotíte pár fotek a šup zpátky na silnici. Tomu se nedá říkat aktivní dovolená .

Poznávací zájezdy do několika evropských zemí

Pravé poznávací zájezdy mají vypadat jinak. Například cestovní kancelář Mundo, která původně vznikla jako spolek mladých studentů, kteří rádi cestovali po Evropě, nabízí poznávací zájezdy do několika evropských zemí, při nichž si užijete pořádné túry a výšlapy po horách a poznáte navštívenou zemi mnohem podrobněji.

Na výšlapy s průvodcem

V současné době je možné si takto zajistit poznávací zájezdy, případně i cyklozájezdy , do zemí, jako je například Albánie, Rumunsko, Slovinsko nebo skandinávské země. Během této dovolené máte po ruce průvodce. Během zájezdu se určitě z celé skupiny stane parta přátel, kteří pak na tuto aktivní dovolenou budou rádi vzpomínat.

Ušetříte čas a námahu za plánování a vyřizování

Sám z vlastní zkušenosti vím, jak je obtížné a zdlouhavé si celou dovolenou plánovat sám. A přiznám se, že nabídka cestovní kanceláře Mundo je poměrně lákavá. Mladé lidi, kteří se nespokojí s dovolenou u moře, nebo nehodlají polovinu zájezdu prosedět v autobuse, určitě tato nabídka jistě zaujme. Navštívit země typu Albánie, Ukrajina či Rumunsko se nenaskýtá každý den a je rozhodně lepší si připlatit pár set korun navíc za to, že nemusíte už měsíc předem zamlouvat ubytování, dopravu a spoustu dalších nutností. A navíc třeba poznáte nové kamarády.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x[Roman Beneš] [Zobrazeno 2758x] [21. březen 2011]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Grand Canyon ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]