Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Letní dovolená v Rakouských Alpách

Letní dovolená v Rakouských Alpách

Letní dovolené se kvapem blíží a již nyní je dobré si promyslet, kam se vydáme. Lidé, kteří vyznávají spíše aktivní dovolenou, tedy ti, kteří se nespokojí s čistým mořem a plážemi, na nichž se budou deset dvanáct dnů od rána do večera válet, by mohli zavítat například do Rakouských Alp.

Je libo pěší túry či dokonce rafting?

Rakouské Alpy jsou jako stvořené pro letní turistiku. Je zde spousta příležitostí na pěší a také cyklistické túry. K dispozici jsou však i možnosti, které Vám zvednou adrenalin až na nejvyšší možnou míru. V Rakouských Alpách je totiž několik divokých řek, která jsou jako stvořená pro rafting. Pokud jste vyznavači tohoto druhu sportu, pak rozhodně stojí za to si najít dobré ubytování v Rakousku a na pár dnů si vyzkoušet právě tento zajímavý a náročný sport.

Navštivte národní parky v Rakouských Alpách

Rakouské Alpy mají mnoho oblastí. Zvolit tak lze například túry a cyklistické výjezdy do jednoho ze tří národních parků, které se zde nacházejí - Hohe Tauern , Kalkalpen a Nockberge. Je dobré, že území Rakouska není nijak veliké, takže během čtrnáctidenního pobytu lze projet či projít opravdu velký kus země a poznat krásy místní skvostné přírody, za návštěvu stojí například Korutany .

Na své si přijdou všichni milovníci pohybu

Některé oblasti Rakouských Alp jsou i v letním období poměrně těžko přístupné a je dobré se držet vyznačených cest, zejména pokud se nacházíte právě v jednom ze tří národních parků . Rakouské Alpy jsou skvělé nejen pro turistiku či rafting, ale užít si sem mohou přijet klidně i zkušenější horolezci, kteří zde mají několik zajímavých vrcholů a stěn ke zdolání. Rozhodně si však takovouto dovolenou raději nechte ujít, pokud jste typičtí gaučoví povaleči, kteří sotva ráno vstanou z postele. Rakouské Alpy jsou totiž jako výborná dovolená určeny spíše pro aktivní lidi, kteří mají rádi pohyb a čerstvý vzduch.

Lze najít kvalitní a levné ubytování

Letní dovolená v Rakouských Alpách nemusí vyjít nijak draho, stačí si najít kvalitní a přitom celkem levné ubytování. Možností, kde se na těch pár dnů zabydlet, je v Rakousku opravdu hodně, Rakušané mají velmi pozitivní přístup ke všem slušným turistům,, kteří neničí přírodu a její bohatství.


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x[Roman Beneš] [Zobrazeno 4326x] [8. březen 2011]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Krka ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]