Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Bez uzavřeného cestovního pojištění se může dovolená pěkně prodražit

Před každou cestou do zahraničí je důležité mít uzavřené cestovní pojištění. Při dovolené nebo trávení víkendů mimo Českou republiku se totiž lehce může stát, že se nám něco přihodí. Nemusí se přitom jednat o nijak dramatickou situaci, nechci ani přivolávat například dopravní nehodu a podobně, ale i takové banální záležitosti, jakou je třeba bolest zubů a potřeba návštěvy lékaře, se může v případě, že nebudeme mít uzavřeno cestovní pojištění, řádně prodražit. Kromě základního pojištění je dobré si navíc i připojistit například nadstandardní léčebné výlohy, storna cest atd., sice si trochu připlatíme, ale člověk nikdy neví.

Jak uzavřít cestovní pojištění

Znám to i z vlastní zkušenosti, neboť jsem jezdil jeden čas pravidelně do Velké Británie. A vím o čem mluvím, neboť právě zde mě v půlce pobytu chytla ukrutná bolest v zubech. Pokud bych neměl cestovní pojištění, byly moje výdaje o poznání větší, takto jsem byl v klidu, neboť stačilo uplatnit smlouvu o pojištění.

Cestovní pojištění lze před odjezdem sjednat několika způsoby. Klasickým způsobem, který stále upřednostňuje většina lidí, je návštěva pobočky některé z pojišťoven. Jedná se však o poměrně zdlouhavý proces a vzhledem k tomu, že mnoho lidí dnes nemá čas si kvůli velké pracovní vytíženosti a osobním problémům doběhnout v týdnu do své pojišťovny, nastává zde problém - kdy si mám cestovní pojištění zařídit, když na něj nemám čas?

Cestovní pojištění online je levnější

Řešení možná někoho překvapí. Je totiž velice snadné. Stačí si sjednat cestovní pojištění online . Nejenže tak ušetříte spoustu drahocenného času, ale ještě možná i ušetříte. Některé pojišťovny totiž při uzavření cestovního pojištění online poskytují i několika procentní slevy, zpravidla se jedná o slevu kolem 10%. A upřímně řečeno, kdo by nechtěl nějakou tu slevu využít, že?

Mám pro všechny, kteří hodlají v nejbližším období cestovat, jednu malou, avšak velmi cennou radu: rozhodně nic nepodceňte a zařiďte si cestovní pojištění. Jedná se o poměrně malé výdaje, které se v konečném důsledku mohou velmi vyplatit.


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x[Roman Beneš] [Zobrazeno 7071x] [24. únor 2011]
[Zajímavé tipy] [comments: 160]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Bedna na medvědy ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]