Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Kde strávit letošní dovolenou

Cestování nás baví

Většina z nás si však chce dovolenou pořádně užít a vyráží tak na zájezdy po celém světě. Je to logické, cestování totiž nabízí skvělou možnost, jak poznat cizí kultury, ochutnat netradiční jídla, se kterými se u nás třeba ani nesetkáme a samozřejmě si vychutnat také krásy přírodních a historických památek. Letní dovolené pak většinou spojujeme s příjemným pobytem u moře, který nás vždy nabije novou energií do všedních dní.

Oblíbené zahraniční destinace

Mezi vůbec nejoblíbenější země, které Češí rádi a často navštěvují, patří Chorvatsko a Řecko. Jedná o typické jihoevropské státy, které v letních měsících disponují kvalitním servisem, i pro Čechy poměrně lákavými cenami a osvěžujícím mořem. Navíc Chorvatsko a hlavně Řecko disponují několika nádhernými kulturními památkami. V případě Řecka je již jen hlavní město Atény pastvou pro oči všech milovníků historie a architektury. Obě země jsou zároveň velmi atraktivní i z hlediska přírody, dají se zde pořádat i několikadenní výlety.

Zájezd nebo cestování na vlastní pěst?

Někteří při cestování do zahraničí využívají spíše cestovní kanceláře, jiní si naopak vychutnají kouzla jiné kultury při cestách na vlastní pěst. I tehdy je ale dobré si předem zajistit ubytování. Zejména během sezony jsou totiž destinace typu Egypt , Řecko či Chorvatsko doslova přeplněné turisty, takže sehnat kvalitní ubytování až přímo na místě je mnohdy takřka nemožné.

Ať už jedete do zahraničí sami nebo s cestovní kanceláří, vždy si vyřiďte cestovní pojištění, které Vás ochrání před případnými náklady spojenými s úrazem či nemocí.

Zájezdy je dobré sjednávat co nejdříve

Je pravděpodobném, že i v letošním roce budou Chorvatsko a Řecko top destinacemi během dovolených. Už i proto bychom se již dnes měli začít poohlížet po zájezdu či ubytování, abychom nemuseli vše vyřizovat na poslední chvíli.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x[Jan Potůček] [Zobrazeno 2288x] [31. leden 2010]
[Zajímavé tipy]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Grand Canyon ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]