Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Dovolená v Jizerských horách

Dovolená v Jizerských horách

Cestovatelé a obdivovatelé přírody, kteří nedokáží o víkendech jen sedět doma před televizní obrazovkou a sledovat nekonečné seriály, již určitě někdy navštívili nejseverněji položené české pohoří - Jizerské hory. Toto pohoří navazuje na známější a turisty mnohem vyhledávanější Krkonoše, západní část Jizerek pak sousedí s Lužickými horami.

Proč navštívit Jizerky

Důvodů, proč strávit několik dní v některém z penzionů v Jizerských horách a poznávat zdejší krajinu, je několik. Jizerky jsou i vzhledem ke své poloze velmi klidné a prostředí je relativně velmi zachovalé a neponičené lidmi.

V Jizerských horách naleznete i kvalitní ubytování

V samém srdci Jizerských hor lze nalézt velmi příjemné a kvalitní ubytování v prvorepublikové vile Karlov . Tento penzion se nachází stranou od silnice na samé hranici lesa, tudíž je naprosto ideální pro strávení klidné a ničím nerušené dovolené. Je často vyhledáváno rodinami s dětmi, které zde mohou volně pobíhat, aniž by je ohrožovala pojíždějící auta. Pro děti je ve vile Karlov navíc připraveno dětské hřiště s houpačkami, trampolínou a pískovištěm. Na zimu pak pro ně majitelé tradičně připravují velký tobogán končící na zahradě.

Budete-li chtít strávit pár dnů ve vile Karlov, pak vězte, že si můžete vybrat některé z pokojů o celkové kapacitě 28 lůžek. Pokoje jsou přitom od 2 do 5 lůžek.

V zimě i v létě je zde mnoho příležitostí ke sportu a turistice

Jizerské hory jsou úžasné nejen v zimě, kdy jsou zapadlé sněhem a lze tak využít některé z lyžařských center, je zde také pravidelně připraveno více jak 90 km běžeckých tras. I v letním období dokážou uspokojit sportu chtivé turisty. Přímo kolem vily vede turistická trasa a také cyklotrasa.

Kdo již v Jizerských horách byl, dobře ví, že máme pravdu, pokud tvrdíme, že se jedná o kus nádherné krajiny, která skýtá mnoho zážitků. Ti z Vás, kteří ještě neměli tu možnost Jizerské hory na vlastní kůži okusit, by neměli váhat a při nejbližší příležitosti se tam vypravit. Ubytování v Jizerských horách jistě stojí za to.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x[Roman Beneš] [Zobrazeno 1907x] [22. listopad 2010]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Paklenica ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]