Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Cestujeme autem do Chorvatska

Cestujeme autem do Chorvatska

Chorvatsko patří u Čechů mezi vůbec nejoblíbenější letní destinace. Ročně se tam vydá na dovolenou kolem milionů turistů, přičemž velká většina z nich jede po „vlastní ose“, tedy automobilem. Není to nijak překvapující, neboť Chorvatsko je od nás vzdáleno jen něco kolem 700 kilometrů, tudíž u moře jsme během několika málo hodin.

Povinné ručení

Na cestách do Chorvatska bychom však neměli zapomínat na to, že je potřeba mít povinné ručení, které nám případně pokryje výlohy spojené s kolizí či autonehodou. Bez řádně pojištěného vozidla nastane problém, jakmile způsobíte byť malou dopravní nehodu.

Nezapomeňte na euroformulář

Pokud máme pojištění vozidla na zahraniční cesty vyřízeno, pak je důležité nezapomenout na to, že je potřeba mít u sebe euroformulář o nehodě. Ten dostanete k uzavřenému povinnému ručení a slouží k záznamu nehody, ke které není třeba volat policii. Evropský formulář o nehodě lze rovněž stáhnout i z internetu. Mezinárodní euroformulář lze využít kdykoliv, když se srazíte s cizincem. Je třeba si s ním vyměnit kopie. Vždy je nutné dbát na to, aby byl formulář vyplněn pečlivě a do detailů.

Vozidlo, které má povinné ručení , je připraveno na to, aby Vás dopravilo na kýženou dovolenou. Chorvatsko je zemí, kde se dá dobře domluvit i bez znalosti cizího jazyka, i ceny nejsou ve srovnání s jinými evropskými zeměmi nijak přemrštěné, i když zde v posledních letech došlo k výraznému zdražení služeb i základních potravin.

Přesto se Chorvatsko drží (a troufnu si říci, že ještě dlouho bude) na přední pozici v návštěvnosti turistů. Chorvatsko není jen o koupání v moři, mí mnoho krásných a zajímavých památek a přírodních úkazů, jejichž návštěvou lze skvěle vyplnit volné chvíle. Pokud tedy budete do Chorvatska cestovat, dejte si jen pozor na to, aby Váš automobil měl v pořádku všechny náležitosti včetně pojištění.


Hodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x[Jan Potůček] [Zobrazeno 5834x] [21. říjen 2010]
[Zajímavé tipy] [comments: 1]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Paklenica ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]