Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Výběr vhodné obuvi do terénu

Výběr vhodné obuvi do terénu

Turistická sezóna se již pomalu rozbíhá, a tak si jistě dáváte do kupy výbavu, která bude pro treking vhodná. Jednou z nejzákladnějších a nejdůležitějších věcí, která je potřeba, je kvalitní trekingová obuv. Bez dobrých bot, které vydrží chůzi terénem a nějakou tu louži či mokřinu, není radno ani vycházet.

Jen dobře vybrat

Sehnat kvalitní trekingové boty dnes již není velkým problémem. Při nákupu je dobré si všímat nejen vzhledu, který je pro mnohé nezkušené či nepozorné turisty často tím hlavním, ale především jejich vlastností. Dobrá trekingová obuv by totiž měla mít dostatečně kvalitní podrážky, které překonají různé nástrahy na cestě bez toho, aby se po pár nachozených kilometrech prodřely.

Také vrchní materiál by měl dosahovat určitých kritérií. Rozhodně je dobré zvolit obuv, která bude voděodolná. Skoro by se dalo říci, že trekingová obuv, která tuto vlastnost nemá, není trekingovou obuví. Samozřejmostí by rovněž mělo být, aby Vám obuv určená pro treking dobře sedla, to znamená aby v ní noha neplavala. Nesprávná velikost totiž může mít za následek rychlý vznik puchýřů a otoků již po několika stech metrech chůze.

Kvalitu lze pořídit i za dobré ceny

Zvolit si správnou turistickou obuv není tak velký kumšt. Nicméně nelze než doporučit se vždy řádně informovat o tom, jaká obuv je ta správná pro Vaše túry. Prodejci Vám jistě rádi poradí a doporučí ty nejvhodnější trekingové boty. A pozor. Kvalitní trekové boty se dnes dají pořídit již velice levně.

Rozhodně tedy naplatí, že čím dražší obuv, tím kvalitnější.

S novou sezónou turistiky přejeme hodně prošlapaných kilometrů a hlavně pohodlnou chůzi v dobrých a spolehlivých trekingových botách.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x[Jan Potůček] [Zobrazeno 4038x] [19. duben 2010]
[Zajímavé tipy]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Vodopády NP Krka ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]