Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Vybavení do horského terénu

Vybavení do horského terénu

Není snad větší zadostiučinění, než po dlouhé cestě stanout na špici hory a přidat svůj vzkaz do vrcholové knihy. A rozhodně není nic horšího, než když vám tyto zážitky kazí promáčené kalhoty nebo děsivá žízeň. Chcete-li si prostě své výkony naplno užít, potřebujete co možná nejlepší vybavení. Poradíme vám, na co rozhodně nezapomenout a kde sehnat kvalitní outdoorové vybavení za příznivou cenu.

Základní otázka před každou cestou zní: Co na sebe? Potřebujete oblečení, ve kterém vám na jedné straně nebude zima, ale ani se v něm nebudete koupat ve vlastním potu. To ideálně spojuje termoprádlo. Jedná se o oblečení vyrobené ze speciálních materiálů (polyester, polypropylen, vlna, hedvábí) tak, aby tepelně izolovalo a zároveň odvádělo pot dál od povrchu těla. Díky tomu vám není zima a přitom nejste propocení. Základem výbavy každého outdoorového nadšence by proto měly být kalhoty a triko vyrobené z funkčního materiálu.

Častým problémem při cestování po národních parcích je ubytování. Pokud chcete skutečně splynout s přírodou, budete asi těžko trávit noc v luxusním penzionu. Na druhé straně je ale na drtivé většině chráněných území zakázáno používání stanů. Zde se jako vhodná alternativa nabízí takzvané žďárské vaky. Jde o jakousi obdobu spacáku – s tím rozdílem, že v nich díky membránovým materiálům můžete přečkat noc takříkajíc pod širákem. A pokud se rádi k někomu tulíte, existují pro vás i bivakovací vaky určené pro dvě osoby.

Na závěr rada z vlastní zkušenosti – za láhev na pití se vyplatí připlatit. Běžné PET lahve často prasknou a vy máte nejen žízeň, ale zároveň promočené náhradní svršky. Velmi se osvědčují lahve Sigg. Jsou spolehlivé, lehoučké a jejich design osvěží vaši duši skoro tak dobře, jako podívat se hluboko pod sebe a podepsat se do „knihy návštěv“ jen kousek od nebe.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x[PR články] [Zobrazeno 2189x] [2. březen 2010]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Ruaha ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]