Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Buďte na podzim přírodě blíž

Buďte na podzim přírodě blíž

Zatímco v letních měsících se utíkáme osvěžit k moři, na podzim si rádi plnými doušky užíváme přírodu naší vlasti, která se v průběhu babího léta mění doslova před očima. Pokud také patříte k milovníkům přírodních scenérií a turistiky, ať už pěší nebo cyklo, vydejte se do některého z Národních parků.

Je jen na vás, zda upřednostníte sever nebo jih republiky. Vašim neocenitelným pomocníkem bude portál kamsi.cz , který si hravě zvládne poradit s vašim požadavkem levného ubytování Krkonoše . Krkonošský národní park vás okouzlí horskými loukami, lesy, rašeliništi, vodopády.

Titulem národní park se pyšní už od roku 1963, a je tedy nejstarším českým národním parkem. Vašim turistickým cílem nemusí být jen Sněžka, vydat se můžete také k prameni Labe, nebo příjemnou procházkou údolím říčky Mumlavy až k 8 metrů vysokým Mumlavským vodopádům, které patří k největším chloubám Krkonoš. Výchozím bodem pro vás může být město Harrachov, které je lyžařským a turistickým centrem. V případě nepříznivého počasí můžete váš den zpestřit návštěvou Ski muzea.

Pokud vás to více táhne na jih, pak se vydejte prozkoumat jedno z nejkrásnějších šumavských vrchovištních rašelinišť – Tříjezerní slať. Odpočinek pak můžete nalézt v původní rybářské osadě Modrava, kde se nachází Klostermannova chata nebo bývalá Bienertova pila. Stejně jako Krkonoše, i Šumava si zaslouží, abyste zde strávili více než jeden den, proto se vám budou hodit tipy na levné ubytování Šumava , které najdete také na stránkách kamsi.cz.

Vašim turistickým cílem by se měl stát i dvorec Antýgl, kde byla bezmála 300 let v provozu sklářská huť, ve které si mimo jiné vyráběly korálky na růženec. Pokud chcete poznat čisto čistou přírodu, vydejte na naučnou stezku Boubínským pralesem, která má 9 zastavení a část je přizpůsobena i pro vozíčkáře a rodiny s dětmi.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x[Radek Blinka] [Zobrazeno 1369x] [29. srpen 2016]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Ruaha ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]