Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Ohře potěší každého vodáka

Ohře potěší každého vodáka

Rozhodli jste se pro poznávání České republiky a chystáte se cestovat autem nebo na kole? A co takhle vyzkoušet netradiční pohled z lodi? Při splouvání Ohře objevíte spoustu zajímavých míst, která vaši plavbu zpestří a ve spojení s dobrodružnou plavbou z ní učiní nezapomenutelné dobrodružství. Pokud se chcete o Ohři dozvědět něco víc, začtěte se do následujících řádků.

Základní informace

Ohře pramení u Wiesenstadtu a ústí do Labe u Litoměřic. V České republice protéká Chebskou a Sokolovskou pánví, dále pokračuje severní okrajovou částí Doupovských hor a u Kadaně přitéká na území Mostecké pánve. Dolní část protéká Dolnooharskou tabulí. Na Ohři se nacházejí dvě vodní nádrže. První je Skalka, která je nad Chebem, a druhou jsou Nechranice, které najdeme pod Kadaní. Celková délka v úseku mezi hranicemi s Německem a vodní nádrží Nechranice je cca 130 km. Z těch je zhruba 117 km sjízdných.

Ohře a vodáci

Znamenitou vlastností Ohře, kterou uvítá začínající i zkušený vodák, je to, že je až na výjimky splavná po celý rok. Je druhou nejlépe tekoucí řekou v České republice. To pravé na Ohři najde každý milovník sjíždění vody. Pro začátečníky nebo rodiny s malými dětmi doporučujeme horní tok, kde řeka nabízí klidnější a mírnější proud. Adrenalinoví nadšenci by měli vyzkoušet střední část, kde je proud o poznání rychlejší, navíc je okořeněný o náročnější peřeje zvané Hubertus. Obvykle se za nejlehčí považuje úsek z Chebu do Lokte, nejobtížnější je úsek mezi Karlovými Vary a Kláštercem nad Ohří.

Ohře a příroda

Při klidnějších etapách plavby se můžete kochat okolní přírodou. Ohře je z levé strany ohraničená Krušnými horami. Na pravé straně se nachází Slavkovský les a Doupovské hory. Slavkovský les, dříve nazývaný Císařský les, je jedním z nejromantičtějších a nejkrásnějších míst západních Čech. Pokud věnujete čas toulkám v jeho kouzelné atmosféře, objevíte zde mnoho tajuplných a zajímavých míst, kde dříve stávaly již zaniklé obce.

Ohře a památky

Při splavování řeky se můžete potěšit i pozoruhodnými památkami. Určitě si nenechte ujít historické centrum Chebu, Karlových Varů nebo Lokte, navštívit můžete i proslulý hrad Loket. Pokud upřednostňujete netradiční zajímavosti, vyzkoušejte motýlí farmu a bahenní sopky v Tršnici. Povinností by měla být procházka po Karlových Varech, kterou můžete spojit s návštěvou muzea Becherovky. Tím ale výčet pamětihodností a zajímavých míst ani zdaleka nekončí. Dalším lákavým cílem může být zámek Velichov, unikátní historický krytý dřevěný most v Radošově, zřícenina hradu Pernštejn a Tabulová hora nebo malebné královské město Kadaň. Ohře zkrátka nabízí pro každého něco.

Ohře pohledem z lodi

Stále váháte? Neváhejte a sami Ohři vyzkoušejte, jistě budete nadšeni. Pokud nemáte vlastní vodáckou výbavu, ani v tom případě se vysněné cesty nemusíte vzdát. Využijte služeb zkušené půjčovny lodí Petr Putzer, která vám veškeré potřebné vybavení ráda zapůjčí. K tomu vám poskytne i kompletníservis. Navíc tato půjčovna lodí , jako jediná na Ohři, nabízí i přepravu osob a lodí svými čtyřmi minibusy na místo vyplutí a z místa cíle plavby.V současné době má firma Petr Putzer Rafting Ohře s.r.o. vybudovanou síť půjčoven s největším množství sběrných míst na řece Ohři. Více informací se dozvíte na stránkách půjčovny - ohre.putzer.cz/.


Hodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x[Radek Blinka] [Zobrazeno 1245x] [8. srpen 2016]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Krka ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]