Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Přestavby na elektrokolo: S e-kolem se můžete vydat i do hor

Přestavby na elektrokolo: S e-kolem se můžete vydat i do hor

Do přírody se dá vyrážet nejen pěšky. Mnozí z vás si jistě oblíbili cykloturistiku. Díky výletu na kole totiž během jediného dne poznáte daleko víc z krajiny, kterou navštívíte. Na horách však může nastat problém s tím, že vám na kole brzy dojdou síly, protože musíte neustále vyjíždět náročné kopce, což je fyzicky velmi namáhavé. Proto je dobré zamyslet se nad tím, zda nebude lepší si pořídit elektrokolo.

Elektrokolo je stále mezi milovníky cyklistiky stále oblíbenější. A nikdo se rozhodně nemusí stydět za to, že jej používá. Na první pohled je vlastně zcela k nerozeznání od klasického bicyklu. Přídavný motor je zabudovaný přímo do konstrukce kola, díky čemuž nikdo nepozná, že si při výšlapu tak trochu pomáháte.

E-kolo není radno zatracovat

Mylný dojem u elektrokol vzniká u neznalých, kteří jím opovrhují. Pletou si jej totiž s dopravním prostředkem typu babety. Na ní nemusíte vůbec šlapat, na elektrokole ale ano. Pouze vám při náročném výšlapu pomůže motůrek přidat trochu na výkonu, takže pak výjezd kopců a náročných terénů není tak namáhavý jako s klasickým kolem. I pár wattů navíc dokáže přispět k vašemu většímu pohodlí při jízdě.

Přestavba je otázkou chvilky

Na e-kolo se dá přestavět i „obyčejný“ bicykl. Stačí jen zajít do servisu, kde vám na vaše stávající kolo během pár minut namontují zařízení s přídavným motorem. Cena za takovouto přestavbu se pohybuje maximálně v řádech jednotek tisíc korun.

Elektrokolo využijete nejen při jízdách po horách, hodí se i pro běžnou cykloturistiku po přírodě či ve městech. Jeho využití je vlastně zcela stejné jako v případě klasického kola. Na e-kolo samozřejmě nemusíte mít ani žádná speciální povolení či snad dokonce řidičský průkaz.

Kromě přestavby si můžete elektrokolo pořídit již přímo u prodejců. Na výběr je v současné době velká spousta modelů. Od trekingových variant až po biky, které jsou vhodné do extrémně náročných terénů.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x[Roman Beneš] [Zobrazeno 1023x] [24. červen 2016]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Vodopády NP Krka ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]