Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Tip na levné ubytování v okolí Plzně

Tip na levné ubytování v okolí Plzně

Chystáte se na několik dní vyrazit na západ Čech a nechce se vám platit drahé ubytování v Pošumaví, kde jsou penziony pro turisty mnohdy výrazně předražené? Pokud jedete autem, dá se najít levné ubytování v okolí Plzně, odkud je to do Národní parku Šumava jen něco přes hodinu jízdy. Cenově dostupné jsou zejména levné ubytovny v Plzni a její blízkosti. Dobrým příkladem budiž ubytovna, která se nachází v malé obci Dýšina.

Ubytovna Dýšina poskytuje nocleh do 200 Kč/den

Obec Dýšina se nachází cca 6 kilometrů od centra Plzně. Jde o malebnou malou obec, která se může pyšnit klidným prostředím. Tamní Ubytovna Dýšina je po celý rok využívaná zejména přespolními dělníky, kteří hledají levný pronájem. Během letní turistické sezony se v ní však můžete bez problémů ubytovat na pár dní. Oproti hotelům a penzionům je cena za nocleh o poznání nižší. Za jednu noc nezaplatíte více než 200 Kč. Ubytování v penzionu v Plzni a jejím okolí by vás přitom v létě vyšlo několikanásobně dráž.

Ubytovna je ideální pro ty z vás, kteří hledají nenáročné zázemí. Je skromně, ale přesto celkem útulně zařízená. Disponuje několika dvou a třílůžkovými pokoji, ve společných prostorách je pak kuchyňka, sociální zařízení i společenská místnost. Součástí areálu je také venkovní posezení a hřiště na míčové sporty.

Z Dýšiny se dá kamkoliv snadno dojet autem i MHD

V Dýšině najdete i bohaté možnosti sportovního vyžití. Je zde například známý Golf Park Plzeň, kde najdou svůj ráj milovníci golfu. Pořádají se zde i významné turnaje evropského formátu. V okolí obce si pak můžete zajít do lesa na houby, k řece na ryby, případně odtud pořádat krátké výlety po místních zajímavostech a památkách.

Z Dýšiny se během pár minut dostanete do Plzně, autem i městskou hromadnou dopravou. Je to odtud jen kousek na dálnici D5, takže dopravní dostupnost opravdu není problémem. Právě z tohoto důvodu lze ubytovnu klidně zvolit i jako zázemí pro cesty na Šumavu.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x[Roman Beneš] [Zobrazeno 1557x] [23. květen 2016]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Paklenica ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]