Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Tip na výlet na Šumavě

Tip na výlet na Šumavě

Šumava je bezesporu jednou z turisticky nejatraktivnějších lokalit, které můžete v České republice navštívit. Je zde mnoho míst, které stojí za to zhlédnout. V tomto článku se podíváme do malé, avšak velmi pěkné obce Kvilda.

Kvilda – zázemí pro výlety po Šumavě

Obec Kvilda leží v samém srdci NP Šumava. Přestože zde žije jen něco přes 100 stálých obyvatel, v zimě se sem sjíždí poměrně dost lidí. Ti využívají zejména tamní apartmány Kvilda, které jim nabízejí ideální zázemí pro pěší výlety i pobyty na sjezdovkách.

Navštivte muzeum na Kvildě

Na Kvildě stojí za pozornost především místní muzeum, kde se nachází stálá expozice. Díky ní se dozvíte detailní informace o tom, jak se žilo obyvatelům okolí v minulosti. Je zde celá řada zajímavých exponátů.

Kvilda je jedním z oblíbeným míst Šumavy. Vydat se odtud můžete třeba k pramenu Teplé Vltavy, poblíž se nachází zimní středisko na Zadově, okolí protínají v zimě desítky kilometrů běžeckých tras, které jsou pravidelně upravované. Není tak divu, že přímo v obci najdete Infocentrum Národního parku Šumava, odkud si můžete odnést různé informační materiály.

Kvilda má i dostatek ubytovacích kapacit

Pokud hledáte zázemí po několikadenní pobyt na Šumavě, a to třeba i s celou rodinou, doporučuji využít zmíněné apartmány, které nabízí Ski penzion Kvilda . Umožňují ubytování až pro 8 osob v jednom apartmánu. Jsou moderně zařízené. Najdete zde pohodu a klid. Ubytování v soukromí na Kvildě bude příjemným odpočinkem, díky čemuž alespoň na chvíli zapomenete na běžný městský ruch.

Objekt penzionu navíc funguje také jako půjčovna lyží na Kvildě . Zapůjčit si zde můžete sjezdové lyže i běžky, a to ve všech běžných velikostech. Nechybí ani dětské lyže.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x[Roman Beneš] [Zobrazeno 1461x] [28. listopad 2015]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Ruaha ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]