Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Vysoké Tatry: Oblíbené lokality

Vysoké Tatry: Oblíbené lokality

Vysoké Tatry patří k přírodním klenotům Slovenska. Právem zde tráví dovolenou také mnoho českých turistů, kteří sem míří zejména v zimních měsících. Během zimy totiž mohou navštívit některá z tamních lyžařských center. I v létě je však v Tatrách hodně návštěvníků. Lákadel je zde celá řada, pojďme si tedy některá z nich představit.

Horské chaty v Tatrách

Oblíbenými lokalitami jsou horské chaty. Ty návštěvníci využívají při svých toulkách po horách. Chaty nabízejí pohoštění, někdy fungují také disponují ubytovacími kapacitami, ubytování je zde však přeci jen dražší nežli například v Popradu.

Právě město Poprad, které je jakousi vstupní branou do Vysokých Tater, nabízí nejvíce možností ubytování. Více o tom najdete na tomto linku.

Z horských chat, které jsou nejnavštěvovanější, jmenujme kupříkladu Téryho chatu, chatu při Popradském plese nebo Zbojnickou chatu.

Starý Smokovec

Jako turisté byste se určitě měli podívat do Starého Smokovce. Tato osada, která je dnes součástí města Vysoké Tatry, je nejstarší osadou v Tatrách. Vzhledem k tomu, že se nachází jen asi 12 kilometrů od Popradu, se sem dostanete velmi snadno. Ve Starém Smokovci i mnoha dalších částech Tater si krom jiného můžete zakoupit originální dárky, kterými potěšíte sebe i své blízké.

Tatranská Lomnice

Zajímavým místem je dále Tatranská Lomnice. Dokonce se uvádí, že jde o vůbec nejkrásnější turistické centrum ve Vysokých Tatrách. Najdete jej asi 7 kilometrů od Starého Smokovce.

Štrbské Pleso

Velkým turistickým lákadlem je pak v neposlední řadě také Štrbské Pleso, které je pro změnu vůbec nejvýše položenou osadou ve Vysokých Tatrách. Nachází se totiž v nadmořské výšce 1350 metrů.

Oblíbených lokalit je zde samozřejmě mnohem více. Program návštěvy si můžete udělat dle svého gusta. Určitě doporučuji navštívit některou z horských chat, kde se dodnes používají tradiční krbové pece. V podhorských oblastech pak chaty, penziony a hotely používají k topení přeci jen již moderní krbové pece, které ostatně možná znáte i z vlastní chaty či chalupy. Pokud vás láká jejich design a výhřevnost, pak vězte, že je pořídíte přes web pece-krby.sk.

-lod-


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x[PR články] [Zobrazeno 2082x] [29. listopad 2013]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Ruaha ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]