Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Kompenzace za zrušený, zpožděný či přesměrovaný let

Kompenzace za zrušený, zpožděný či přesměrovaný let

Čas od času se při cestách do zahraničí stane, že je váš let opožděn, případně je zcela zrušen. V důsledku toho vám mohou vzniknout velké problémy, a to zvláště tehdy, navazuje-li na váš letecký spoj další letadlo, které v případě zpoždění nebo zrušení letu nestíháte. Dříve jste s tímto stavem nemohli prakticky nic udělat. Díky evropskému nařízení 261/2004 však došlo ke změně, v případě zpoždění nebo zrušení letu máte nárok na finanční kompenzaci za vzniklé ztráty.

S vymáháním kompenzace za zrušený nebo zpožděný let se nemusíte trápit sami

Kompenzace za zpoždění letu, případně také za jeho úplné zrušení může dosáhnout výše 250- 600 EUR, a to v závislosti na tom, jaká měla být délka vašeho letu. Tuto kompenzaci máte možnost požadovat přímo na letecké společnosti. Jenže komu by se chtělo dlouze vymáhat peníze, na které má nárok. Existuje však jedno rychlé a bezproblémové řešení, na odškodnění za zpožděný let ( nebo zrušený) si můžete najmout externí společnost Click2Claim, která odškodné vymůže za vás. Vy pouze vyplníte nezbytný formulář, v němž uvedete typ problému, číslo letu a datum, kdy jste letěli ( nebo měli letět). Vše ostatní za vás již vyřeší pracovníci této firmy. S vymáháním kompenzace si tak nebudete muset dělat žádné starosti. Firma si po úspěšném vymožení pohledávky naúčtuje odměnu, která se pohybuje v průměru kolem 20% vymožené částky.

Kdy můžete zažádat o finanční kompenzaci

Náhrada za zrušený let je vymahatelná v případě, že ke zrušení letu došlo v důsledku událostí, které zavinila samotná letecká společnost. Nejedná se tak o situace, kdy dojde ke zrušení letu například v souvislosti s přírodní katastrofou, špatným počasím nebo kvůli stávce apod. Náhrada není poskytována ani v případě, kdy vás o zrušení letu předem dopravce informoval, a to alespoň dva týdny před datem odletu.

Finanční kompenzace se neposkytuje pouze při zpožděném či zcela zrušeném letu, ale také v dalších situacích - při přesměrování letu nebo při neoprávněném odepření vstupu do letadla. To jsou sice krajní situace, ale i ty mohou někdy nastat.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x[Roman Beneš] [Zobrazeno 2270x] [25. říjen 2012]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Ruaha ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]