Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Keňa - země národních parků

Keňa - země národních parků

Afrika je pro mnoho lidí rozporuplným kontinentem. Jde o nejchudší kontinent na světě, žijí zde miliony lidí, kteří trpí hladem. Zároveň se však jedná o kontinent, který v některých oblastech disponuje nádhernou krajinou. Turisté, kteří zavítají do Afriky, by neměli zapomenout na návštěvu Keni. Tato země leží ve výhodní části kontinentu, u pobřeží Indického oceánu. Země se snaží lákat turisty právě na přírodu. Nachází se zde více než třicet národních parků a rezervací.

Keňa patří mezi nejnavštěvovanější africké země

Keňa je v současné době stále atraktivnější destinací pro turisty z celého světa. Místní vláda se pro ně snaží zajistit co nejlepší podmínky tak, aby se zde návštěvníci cítili bezpečně a komfortně. Atraktivita Keni je dána i samotným profilem země, kterou tvoří náhorní plošiny a nížinaté oblasti. Místní safari parky jsou ideálním místem, kde lze sledovat prakticky nedotčenou africkou krajinu s divokou zvěří, kterou jinak máte možnost vidět jen v zoologických zahradách. Keňa však nabízí kromě návštěvy národních parků i další atrakce. Pověstné jsou zdejší pláže s bílým pískem. Nedaleko těchto pláží se pak nacházejí bohaté mangrové lesy, které jsou následně střídány savanou. Ve vnitrozemí pak převládají pouště a polopouště. Dovolená v Keni tak skýtá opravdu mnoho možností.

Národní parky

Mezi nejvýznamnější národní parky v Keni, kam míří prakticky každý, kdo se sem vydá na zájezd, patří Masai Mara. Ten se nachází v západní části země. Turisté zde mají možnost během organizovaných výletů s průvodcem zahlédnout pakoně, zebry, buvoly a spoustu dalších, pro nás exotických zvířat. Blízký kontakt s divokými zvířaty je pro mnohé jedním z nejsilnějších životních zážitků. Kromě Masai Mara je hojně navštěvován také například Národní park Amboseli, který se nachází poblíž hranic s Tanzánií. Z tohoto parku je krásný výhled na nejvyšší horu Afriky - Kilimandžáro.

Foto: cs.wikipedia.org


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x[Roman Beneš] [Zobrazeno 1893x] [10. září 2012]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Krka ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]