Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Jaké typy dovolené lze využít

Jaké typy dovolené lze využít

Letní dovolená je časem, kdy si konečně můžeme odpočinout od všedního shonu a pracovních povinností. Lidé, kteří hledají možnosti, kde by mohli strávit letní dovolenou, mají v dnešní době opravdu široký výběr.

Dovolená u moře

Mezi nejvyužívanější patří klasická dovolená u moře, kdy jsou turisté během celého pobytu ubytováni v jednom hotelu nedaleko pláže, kde také tráví veškerý čas. Maximálně odtud vyrážejí na jednodenní výlety za památkami či do měst na nákupy. Tento typ dovolené však už dost lidí odrazuje, neboť pouhé válení se u pláže již pro ně není příliš atraktivní.

Exotické zájezdy

Stále větší popularitu si získávají exotické zájezdy. Ty se od klasických pobytů u moře liší jen v tom, že namísto Chorvatska, Itálie či Řecka, tedy tradičních destinací, volí lidé země, které jsou pro našince skutečně exotické. Nejčastěji se jedná o asijské země typu Thajsko, Srí Lanka, Indie, Čína či Japonsko, velké oblibě se v poslední době těší také Střední Amerika. V těchto zemích lze obdivovat kromě pláží i jinou kulturu, která se mnohdy od té evropské značně liší.

Poznávací zájezdy

Kdo nechce prožívat dovolenou u moře, ten pro změnu volí poznávací zájezdy. Ty pořádá stále větší množství cestovních kanceláří. Poznávací zájezdy se uskutečňují v mnoha zemích, od Slovenska až například po jihoamerické země. Výhodou poznávacích zájezdů je to, že turisté při nich navštíví velké množství památek, kulturních a historických míst, na která by se během klasických pobytových zájezdů jen těžko dostali. Mnoho poznávacích zájezdů se koná také do národních parků.

Každý má jinou představu o tom, jak prožít letní dovolenou. Ať už si zvolíte klasický pobyt u moře, nebo raději dáte přednost poznávacím zájezdům či exotické dovolené, přeji vám hodně zážitků a hlavně příjemný odpočinek.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x[Roman Beneš] [Zobrazeno 2044x] [29. červenec 2012]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Vodopády NP Krka ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]