Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Revoluční impregnace stanů

Revoluční impregnace stanů

Při návštěvách přírodních památek a národních parků mnoho lidí využívá stany, díky nimž mohou přespat ve volné přírodě. Rozhodně se však vyplatí vzít si s sebou skutečně kvalitní stan, který má dostatečný vodní sloupec a dokáže nás ochránit před případným deštěm.

Na cesty jedině s kvalitním stanem

Před odjezdem na dovolenou je dobré si zkontrolovat, zda je náš stan v pořádku. Právě odolnost stanu vůči dešťovým kapkám je nejzásadnější. V případě zjištění, že stan promokává, je nutné použít kvalitní impregnaci, která vylepší odolnost materiálu proti vlhkosti. Běžná impregnace je však mnohdy neúčinná. Pakliže si pořídíme levnou a nekvalitní impregnaci na stany, nejspíše zbytečně vyhodíme peníze.

V současné době se však dá pořídit mimořádně kvalitní impregnace stanů, která zaručuje, že se do stanu ani během vytrvalého deště nedostane jediná kapka. Jedná se o novinku, takzvanou nano impregnaci stanů, která funguje na bázi nanotechnologie.

Přednosti impregnace stanů na bázi nanotechnologie

Přednost impregnace stanů na bázi nanotechnologie spočívá v tom, že dokáže mnohem efektivněji odpuzovat vodu i různé nečistoty, které se běžně na stan během stanování uchycují. Je to dáno tím, že kolem materiálu, z něhož je stan vyroben, vytvoří speciální neviditelný ochranný filtr z nanočástic.

Impregnace stanů pomocí nanotechnologie je vhodná i pro levnější varianty stanů, které nemají příliš velký vodní sloupec. Dá se tak říci, že použitím této moderní impregnace se zvýší celková kvalita stanu. Impregnace je navíc dokonale prodyšná, stan bude „dýchat“. Oproti mnoha jiným druhům lze nalézt ještě jednu velkou výhodu. Tato impregnace stanů je totiž ekologicky šetrná, neboť je složena pouze z vody a nanočástic křemíku, neobsahuje tak žádné chemikálie, které by mohly ohrozit životní prostředí. Jde o revoluční novinku, která má velkou budoucnost.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x[Roman Beneš] [Zobrazeno 2769x] [25. červenec 2012]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Krka ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]