Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Při návštěvě Krkonoš můžete zvolit ubytování v rodinném penzionu v Benecku

Při návštěvě Krkonoš můžete zvolit ubytování v rodinném penzionu v Benecku

Pokud Češi vyjíždějí na hory, nejčastěji volí oblast Krkonoš. Nejvyšší české hory nabízejí ideální podmínky pro lyžování, každou sezonu je zde v provozu několik středisek a ski areálů, které jsou co do kvality srovnatelné s mnohými zahraničními lyžařskými středisky.

Ubytování v Benecku

Pakliže se chcete vydat do Krkonoš, můžete zvolit ubytování v Benecku. Benecko je menší obcí na Jilemnicku. Stálých obyvatel je zde jen něco přes jeden tisíc, nicméně během zimní sezony tato obec náramně ožívá, neboť se sem sjíždějí návštěvníci z Čech i zahraničí, kteří si chtějí užít zimních radovánek. K dispozici mají i několik možností ubytování. Komfortní ubytování nabízí třeba penzion a chata Benecko “U Váňů”. Jedná se o malý rodinný penzion, který poskytuje ubytování pro deset lidí. K dispozici jsou celkem tři pokoje - dva čtyřlůžkové a jeden dvoulůžkový. V případě potřeba se dá kapacita navýšit i o přistýlky.

Kousek od chaty se nachází pěkný ski areál

Penzion a chata Benecko “U Váňů” je ideálním ubytovacím prostorem například pro rodiny s dětmi a menší skupinky. Výhodou je, že se chata nachází přímo ve středu obce, poblíž je obchod a restaurace. Ani na sjezdovky to hosté nemají nijak daleko, neboť místní ski Benecko areál je situován jen několik desítek metrů od chaty. Milovníci lyžování si zde přijdou na své, ve ski areálu Benecko je celkem 3,5 kilometrů sjezdovek, funguje zde 11 vleků a také čtyřsedačková lanovka, nechybí tu ani malé dětské vleky. Sjezdovky jsou vhodné pro malé a nezkušené sjezdaře, spoustu zábavy si zde ale užijí i schopnější lyžaři. Pro lepší orientaci a zjištění stavu sněhové pokrývky a počasí může návštěvníkům posloužit webkamera Benecko, která monitoruje místní svahy.

Penzion a chata Benecko však neláká jen na zimní turistiku. Ubytovat se zde můžete i mimo hlavní sezonu, například v letním období, kdy je v Krkonoších možné poznávat zdejší nádhernou krajinu na kolech či při pěších výletech.

Foto: ubytovanibenecko.cz


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x[Roman Beneš] [Zobrazeno 1514x] [7. červenec 2012]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Ruaha ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]