Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Výběr zájezdu pro letošní dovolenou

Výběr zájezdu pro letošní dovolenou

Je začátek června, což je nejvyšší čas na to, abychom si začali plánovat, kde strávíme letošní léto. Dovolená je takřka za dveřmi. Většina lidí si dovolenou vybírá právě od června do srpna, kdy venku panuje krásné a teplé počasí.

Pobytový či poznávací zájezd?

I letos se dá očekávat, že většina lidí využije dovolenou k návštěvě zahraničí a zejména pobytu u moře. Kromě polehávání na pláži se však dá dovolená prožít i mnohem aktivněji. Najde se dost lidí, kteří tvrdí, že pokud by měli celých čtrnáct dnů ležet na pláži a pálit se na sluníčku, bylo by to spíše než odpočinek utrpením. Dovolená v jejich očích zkrátka znamená spoustu zážitků a poznávání nových míst. Při návštěvě zahraničí tak mohou navštívit třeba místní národní parky nebo zajímavé kulturní a přírodní památky.

Jak vybírat poznávací zájezd

Zájezdy do zahraničí jsou od většiny cestovních kanceláří spíše pobytového rázu. Pakliže však máme rádi aktivní dovolenou a nechceme jet na vlastní pěst, dají se najít nabídky tuzemských cestovních kanceláří, které lákají na poznávací zájezdy. Pozor si však dejme na to, abychom při těchto zájezdech netrávili většinu času v autobuse či jiném dopravním prostředku.

U poznávacích zájezdů je potřeba si řádně prostudovat jejich cestovní plán tak, abychom věděli, zda to opravdu stojí za vynaložené peníze, nebo je lepší si raději zaplatit v dané lokalitě pobytový zájezd a na cesty se vypravovat z hotelu sami. Na mysli musíme mít také to, že poznávací zájezdy jsou obvykle dražší nežli klasické pobytové zájezdy.

Ať už zvolíte pobytový či poznávací zájezd, přejeme vám, aby byla letošní dovolená přesně dle vašich představ a užili jste si několik krásných dní, během nichž zapomenete na všední stres a shon a domů přijedete plni energie.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x[Roman Beneš] [Zobrazeno 1564x] [7. červen 2012]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Tioga Meadows ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]