Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Populární lyžařská střediska v Itálii

Populární lyžařská střediska v Itálii

Praví milovníci lyžování a zimních sportů si určitě ani v době, kdy venku panují teploty vysoko nad bodem mrazu, neopomenout připomenout, jak krásná byla letošní sezona. A co víc, někteří z nás jistě už teď plánují, kam si vyjedou zalyžovat příští zimu.

Severní Itálie má několik významných lyžařských center

Pokud se poohlédneme po destinacích, které jsou pro lyžování již dlouhá léta velmi vhodná, pak jistě musíme zavítat do Itálie. Právě severní Itálie je pro lyžaře zemí zaslíbenou. Ve zdejších centrech jsou stovky kilometrů nádherných sjezdovek, přičemž některé z nich jsou opravdovou výzvou. Ne nadarmo se v některých věhlasných střediscích jezdí závody Světového pohárů ve sjezdovém lyžování, pořádají se tu také snowboardové závody a mnohé další, které mají co do činění se sněhem a lyžařskými svahy.

Kronplatz, Val di Fiemme a Passo Tonale

Ze všech lze jmenovat kupříkladu Kronplatz, což je mimořádně populární středisko v italských Dolomitech. Nabízí více než 100 kilometrů nádherně upravených sjezdovek různých obtížností, dokonale fungují organizaci a také výtečné možnosti k ubytování. Podobně jsou na tom i další lyžařská střediska na severu Itálie, jako třeba mezi Čechy nesmírně oblíbené Val di Fiemme či méně známější, avšak neméně úžasné středisko Passo Tonale, které vlastně spadá do centra AdamelloSki.

O výše zmíněných střediscích by milovníci lyžování mohli jistě vyprávět dlouhé hodiny. Myslím si, že ale stačí jen říci, že jsou zde každou sezonu naprosto perfektní podmínky pro lyžaře a ideální zázemí pro ubytování. Je výhodou, že poměrně dost cestovních kanceláří v České republice do těchto oblastí pořádá pravidelné zájezdy s lyžováním. I příští sezonu tak Val di Fiemme, Passo Tonale či Kronplatz jistě navštíví tisíce českých lyžařů, vždyť lyžování je u nás jedním z nejpopulárnějších sportů. Ač se to možná na první pohled nezdá, lyže má doma prakticky každý druhý Čech.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x[Roman Beneš] [Zobrazeno 1743x] [29. květen 2012]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Ruaha ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]