Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Naplánujte si dovolenou bez stresu

Naplánujte si dovolenou bez stresu

Je tu polovina května a mnozí z nás se již netrpělivě začínají ošívat. Stále více se totiž přibližuje čas dovolené. Většina lidí si dovolenou užívá v zahraničí a pracovní volno si k této příležitosti vybírá především v letních měsících. Ideální je, pokud zvolíme takovou variantu dovolené, kdy kromě odpočinku na pláži u moře poznáme i kus země, kterou navštívíme - její přírodní a kulturní památky a pamětihodnosti.

Plánování dovolené

Plánování toho, kam se letos vydáme, je poměrně příjemnou záležitostí. Otevřít mapu a dívat se, kam bychom se rádi podívali, to jistě potěší každého. Horší už je to ale se samotným zajišťováním zájezdu, je nutné si zjistit, která cestovní kancelář do dané země pořádá v námi požadovaném termínu zájezd, trable jsou i s hledáním co nejkomfortnější a zároveň cenově dostupné dovolené. Mnohdy navíc zjistíme, že přestože jsme si vybrali Egypt, mnohem lákavější je třeba zájezdy a pobyt v Tunisku. Zkrátka plánování dovolené není takovou hračkou, jak by se na první pohled mohlo zdát. A to nemluvíme o zajišťování všech dalších nezbytností - balení věcí, zajištění domácnosti, pojištění apod.

Kdo se nechce stresovat, může si vybrat last minute zájezd

Někteří lidé však patří mezi flegmatiky, kterým je tak nějak všechno úplně jedno a s plánováním dovolené si nedělají žádnou starost. Možná je něco pravdy na tom, že bychom si se zařizováním dovolené neměli dělat příliš velkou starost, vždyť pak možná těch pár dnů na sluníčku v cizí zemi možná za to ani nestojí. Kdo má nervy v pořádku a není vázán na dovolenou na stejném místě jako za posledních deset let, ten v klidu může využít last minute zájezdy. Na poslední chvíli se rozhodne, že pojede na dovolenou, během pár minut či maximálně hodin si zajistí díky last minute zájezd a třeba ještě ten samý týden odlétá na zasloužený odpočinek. Tento způsob je pro někoho minimálně stresující, ale jistě se najdou i tací, kteří namítnou, že jde naopak o způsob, který ničí nervy mnohem více.

Dá se tedy říci, že last minute zájezdy jsou vhodné spíše pro lidi, kteří si plánování dovolené nechávají na poslední chvíli a nepotřebují vědět už měsíce dopředu, kam pojedou.

Zájezdy last minute jsou mnohdy výrazně levnější nežli zájezdy, které si domluvíme dlouho předem. To je hlavní výhoda a důvod, proč je dobré si nechat plánování dovolené na poslední chvíli a využít právě last minute zájezdy.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x[Roman Beneš] [Zobrazeno 1735x] [17. květen 2012]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Řeka Krka ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]