Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Cyklobatohy s vodním rezervoárem

Cyklobatohy s vodním rezervoárem

Při toulkách po národních parcích si často bereme na pomoc kolo, pokud to tedy správci daného parku umožňují. Díky bicyklu totiž máme šanci z parku poznat mnohem více, než kdybychom se spoléhali na vlastní nohy. Pěší turistika je sice taky krásná, nicméně pohled na přírodní krásy parku z horského kola je vskutku interesantní.

Jízda na kole ubere mnoho sil

Při výšlapech na kole je potřeba neustále doplňovat tekutiny, abychom měli dostatek energie. Důležitá je také výživa. Většina národních parků je hornatá, tudíž na jízda na kole vezme hodně „šťávy“. problém může nastat s tím, kam dát pití a jídlo, případně také pláštěnku a náhradní oblečení. K tomu je asi nejlepší vzít si nějaký batoh. Zdaleka ne všechny batohy jsou však pro cyklistiku vhodné a při jízdě spíše překážejí.

Jak snadno převážet vodu při cestách na kole

Pakliže tedy chceme vzít na jízdu na kole batoh, pak se shánějme po opravdu takovém, který bude přímo určen pro cyklisty. Cyklistické batohy již pěknou řádku let vyrábí americká společnost Camelbak. Batohy Camelbak jsou vyvinuty na opravdu špičkovou úroveň, jejich součástí je vodní rezervoár, díky němuž nemáme problém s převozem a pohodlným přísunem tekutin. Do batohu se samozřejmě vejsou i další věci. Značka Camelbak, někdy mylně označovaná i camelbag, je naprostou zárukou jistoty, že vás batoh při jízdě na kole nebude obtěžovat, dokonale se vytvaruje zádům a při zdolávání horských cest a silnic tak ani nepoznáte, že jej na sobě máte.

Batohy Camelbak používají i ostřílení bikeři či motokrosoví jezdci. Ti se při náročné jízdě potřebují co nejvíce soustředit a nemají čas si složitě vytahovat pití z batohu. Proto používají Camelbak s vodním rezervoárem.

Foto: batohybrasny.cz


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x[Roman Beneš] [Zobrazeno 1971x] [3. květen 2012]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Paklenica ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]