Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Vysokohorská turistika v Tatrách

Vysokohorská turistika v Tatrách

Slovenské Tatry jsou místem, kam každoročně vyráží hodně českých turistů. Jedná se o hory, které jsou z hlediska přírodních scenérií doslova okouzlující, ale mohou být také zrádné. Vysokohorská turistika v Tatrách by se měla řídit určitými pravidly a zákony, jinak se i obyčejné výlety do Tater mohou stát životu nebezpečné a riskantní.

Kvalitní oblečení je velmi důležité

Každý, kdo se pohybuje v Tatrách jako turista, by si měl uvědomit, že nejde o nějaké České Středohoří, kde v podstatě nic nehrozí. Tatry dokáží být i v letních měsících velmi zrádné, teploty a počasí se zde rychle mění. Před túrou tak rozhodně nepodceňme kvalitní a teplé oblečení. I ve chvíli, kdy venku svítí sluníčko a teploty jsou vysoko nad nulou, bychom se na túru do Tater neměli vydávat jen tak v tričku a lehkých kalhotách. Důležitá je samozřejmě i kvalitní obuv.

Další zásady pro vysokohorskou turistiku v Tatrách

Mezi hlavní zásady, které pro Tatry a obecně i pro další hory platí, je to, že by člověk nikdy neměl vycházet na túry zcela sám. Minimální počet u každé výpravy by měl činit alespoň tři lidi. V případě, že půjdete sami a zraníte se, je velmi těžké si přivolat pomoc, nemáte-li dokonalou orientaci v místním terénu. Na túry po Tatrách bychom také měli vyrážet co nejdříve ráno, nikoliv až odpoledne tak, jak je tomu zvykem například na dovolené u moře. Pozornost je také potřeba věnovat předpovědi počasí, důležitá je i správná organizace túry, na hotelu bychom měli dát vědět, kam jdeme a kolik lidí s námi jde.

Nezapomeňte na pojištění

Vzhledem k tomu, že Slovensko je zahraniční zemí, je potřeba si sjednat cestovní pojištění. Cestovní pojištění na Slovensku se rozhodně vyplatí, a to obzvláště tehdy, jedeme-li do Tater a hodláme zde trávit čas túrami po hřebenech. Vyplatí si třeba i pojištění batohu, úrazové pojištění apod.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x[Roman Beneš] [Zobrazeno 5695x] [29. březen 2012]
[Zajímavé tipy] [comments: 159]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Paklenica ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]