Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Zimní dovolená v exotických zemích

Zimní dovolená v exotických zemích

Vzhledem k tomu, že v našich končinách panuje zimní počasí a na horách v tuto chvíli leží desítky centimetrů sněhu, milovníci tepla dost trpí. Pakliže se nehodlají smířit s tím, že na letní teploty si budou muset ještě pár měsíců počkat, je vhodné alespoň na pár týdnů vycestovat do zahraničí. Mezi zajímavé destinace, které jsou pro zimní dovolenou v teple ideální, patří kupříkladu Kuba, Mexiko či Thajsko.

Kuba- ráj turistů

Kuba je překvapivě častou volbou u lidí, kteří si chtějí i v lednu či v únoru dopřát krásné slunečné a hlavně příjemně teplé počasí. Tato karibská země má rozhodně turistům co nabídnout. Kromě překrásných pláží nabízí Kuba skutečně mnoho zážitků i pro milovníky turistiky a lidi, kteří vyhledávají aktivní styl dovolené. Na území Kuby se nachází i několik zajímavých národních parků. Za všechny lze uvést kupříkladu Národní park Desembarco del Granma, který je zapsán v seznamu světového dědictví UNESCO. Z dalších zajímavých lokalit, kterými Kuba oplývá, stojí za zmínku samozřejmě hlavní město Havana. Na Kubě mohou turisté navštívit třeba krokodýlí farmu či delfinárium.

Thajsko v zimě nabízí příjemné klima

Zimní dovolenou v teple si užívají tisíce Čechů také v Thajsku. Thajsko již dlouhodobě patří mezi nejnavštěvovanější asijské destinace. Disponuje mnoha sty kilometry pláží, neskutečným množstvím zajímavých kulturních a přírodních památek. Na turisty zde dýchá exotika na každém rohu. Co by si člověk, který se rozhodne pro dovolenou v Thajsku, neměl nechat ujít, je například návštěva města Chiang Mai s množstvím chrámů či třeba Národní park Khao Sok.

Dovolená 2012 může začít již nyní. Stačí si zvolit některou z exotických destinací a užít si krásné a teplé počasí v době, kdy u nás mrzne a je sychravo.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x[Roman Beneš] [Zobrazeno 1989x] [9. leden 2012]
[Zajímavé tipy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Paklenica ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]