Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Fotografování s bleskem

Fotografování s bleskem

Při cestách po tuzemských či zahraničních památkách a přírodních krásách je dobré mít po ruce kvalitní fotoaparát. Většina lidí dnes používá kompakty, s nimiž je focení naprosto jednoduché, ti z nás, kteří si chtějí s děláním fotografií trochu více pohrát, u sebe mají spíše zrcadlovku. Digitální zrcadlovky jsou dnes vyráběny v mnoha provedeních, ovládání některých typů hravě zvládnou i méně zkušení jedinci.

U fotografování je velmi podstatné vědět, jak pracovat se světlem. Většina špatných fotografií doplácí na to, že fotograf neodhadne vliv světelných podmínek. Při práci s fotoaparátem je často potřeba používat blesk, který pomáhá vylepšit světelné podmínky.

Fotografování s bleskem - druhy blesků

Existují takzvané vestavěné blesky. Ty má většina kompaktů. Nevýhodou těchto vestavěných blesků je fakt, že člověk si nemůže často ani korigovat intenzitu záblesku, chybí zde jakákoliv možnost vlastní kreativity.

Kromě vestavěného blesku se dá narazit i na vyskakovací (pop-up) blesky. Tyto blesky se používají zejména u zrcadlovek. Blesk je umístěn nad objektivem. Tento druh již má několik přídavných funkcí, jako jsou odrazné destičky, difuzéry apod. Fotky pak mohou při správném použití blesku vypadat daleko přirozeněji a kvalitněji.

Při fotografování se používají také externí blesky, které nabízejí fotografovi mnohem širší využití a také daleko detailnější nastavení intenzity blesku. Externí blesky jsou určeny pro zrcadlovky.

Velmi populární jsou pro focení v různých světelných podmínkách zejména digitální zrcadlovky.

Příklady fotoaparátů, s nimiž lze fotit i za snížených světelných podmínek

Příkladem zrcadlovek, které mají velmi dobré vlastnosti pro amatérské fotografování, může být třeba výrobek Nikon D7000, která má několik expozičních programů. Jedná se o zrcadlovku, s níž lze dobře udělat jak například snímky krajiny, tak i portréty či fotografie soumraku či úsvitu. Její využití je velmi rozmanité.

Z kompaktů uveďme například digitální kompaktní fotoaparát Canon Powershot, který nabízí rozlišení až 12,1 Mpx. Jeho součástí je kvalitní i pop-up blesk.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x[Roman Beneš] [Zobrazeno 6823x] [12. prosinec 2011]
[Zajímavé tipy] [comments: 162]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Krka ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]