Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Dovolená na Lipně

Dovolená na Lipně

Při toulkách po naší krásné zemi nelze nenarazit na oblast Lipenska. Jižní Čechy jsou samy o sobě překrásné, nicméně jedním z nejzajímavějších míst, kde se dá strávit vynikající dovolená, je oblast Lipna.

Vodní nádrž Lipno má poměrně dlouhou historii. Budovat se začala již v roce 1952, o sedm let později pak byla kompletně hotova. Důvodem, proč tato největší vodní nádrž v ČR vznikla, nebyl jen zdroj pitné vody a zadržování vody tekoucí ze Šumavy, ale také nové možnosti pro rekreaci lidí.

Na Lipně je spousta míst k ubytování

A přesně tento účel Lipno splnilo. I v dnešní době je Lipno velmi vyhledávaným místem. Namísto různých ROH staveb dnes ubytování Lipno nabízejí útulné hotely a penziony, pro méně náročnější turisty je zde k dispozici několik kempů, v nichž je dost místa pro stanování a také relativně velký počet chatek.

Okolí Lipna nabízí možnosti zajímavých výletů

Okolí Lipna nabízí různé možnosti. Rozhodně nezapomeňte při výletech na hrad Rožmberk, který patří mezi vůbec nejstarší české hrady ( počátky se datují do poloviny 13. století), nebo na Vítkův kámen ( někdy též zvaný Vítkův hrádek), zříceninu hradu ležící na Svatotomášském pohoří nad vesničkou Svatý Tomáš.

Internetový portál Lipno.cz

Ohledně ubytování Lipno je nejlepší se podívat na internetový portál Lipno.cz, který nabízí přehled možností ubytování v místních hotelech, penzionech, chatách a chalupách. Kromě toho zde najdete i podrobné informace o možnostech výletů na zajímavá místa a kulturní památky či třeba možnosti sportovního vyžití, které dovolená Lipno a její okolí skýtá. Na Lipensku můžete využít nabídky na adrenalinové sporty, vodní sporty, cyklistiku či rybaření. Samozřejmostí je pak koupání přímo ve vodní nádrži Lipno, která má na české poměry výtečnou kvalitu vody. Pokud Vás zajímá spíše zimní dovolená Lipno , pak určitě využijete možnost si na Lipně zabruslit. Stalo se tradicí, že na Lipně při mrazech místní upraví nejdelší bruslařskou dráhu na světě, která se táhne několik kilometrů. V blízkém dosahu jsou pak i sjezdovky.

Veškeré informace o ubytování Lipno naleznete na internetovém portálu Lipno.cz.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x[Roman Beneš] [Zobrazeno 3056x] [18. květen 2011]
[Zajímavé tipy] [comments: 1]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Ruaha ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]