Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Národní park Ras Muhammed

Národní park Ras Muhammed

Pobřeží Rudého moře představuje jednu z velmi vyhledávaných lokalit pro potápěče na světě. Hlavním městem Egypta je Káhira. Velmi známou a navštěvovanou lokalitou je právě park Ras Muhammed. Nachází se přibližně 30 km od letoviska Sharm el Sheik, kterou nabízí snad každá cestovní agentura po celém světě. Jestliže si vyberete zájezd typu Egypt last minute či dovolenou v Egyptě, kterou máte zaplacenou již dávno dopředu, aspoň trochu Vám přiblížíme, co můžete vidět na vlastní oči v této destinaci, pokud se nechcete jen slunit, užívat si pláže či služeb hotelu, ve kterém jste ubytování.

Národní park Ras Muhammed

Celé území tohoto parku se vyznačuje velmi suchým podnebím s minimálními srážkami během celého roku. Během letních měsíců se zde teplota šplhá na teploměru velmi vysoko, nejnižší hranice teploty bývá 27 stupňů Celsia. Teplota vody je v těchto místech též příjemná. Moře je průzračné, pozor však při koupání na silné podmořské proudy, které mohou Vaši osobu unášet od pevniny, aniž byste si přáli. Výhodou oblasti Ras Muhammed je celoroční potápění. Ras Muhammed je de facto vysoká, protáhlá, korálová stěna, která začíná na jižním cípu Sinajského poloostrova a klesá až do hlubin moře.

Flora a Fauna

Při potápění, které je v této lokalitě doporučováno se seznámíte s krásou podmořského života. Moře je pokryto množstvím pestrobarevných korálů, sasanek a hlavně vodních živočichů. Od malých rybiček, kterých jsou v moři stovky, dokonce i tisíce, jejich barvy Vás pod hladinou moře naprosto uchvátí tak i zde,ale máte šanci vidět faunu větších rozměrů, když budete mít štěstí, uvidíte na vlastní oči rejnoka či žraloka. Ovšem nejen moře láká k potápění, v parku najdete i zajímavá zákoutí s lagunami, kde je flora či fauna též rozmanitá a potěší oko snad každého, byť i jen pohledem, na břehu jezírka. Dovolená Egypt rozhodně stojí za to, pokud máte zájem probádat víc, než jsou jen pláže a místní příjemné hospůdky, pořiďte si podvodní fotoaparát, protože fotky, z podmořského světa v této destinaci, budou nejen pro Vaše oči úchvatné a ještě dlouho po návratu z dovolené, budete při pohledu na fotografie, nostalgicky vzpomínat na aktivní last minute zájezdy .

Útes Yolanda Reef

Zatopený ostrov Yolanda Reef rozhodně hned po národním parku, stojí za Vaši zastávku v cestě za poznáním něčeho nového. Jedná se o zatopený ostrov s útesy. Kromě nádherné a oku lahodící podmořské scenérie, zde najdete vrak nákladní lodi, která v těchto místech v roce 1981 ztroskotala. Podmořský život je v této lokalitě úchvatně viditelný, voda je průzračně čistá a Vám se naskýtá pohled do příjemného, bezchybně fungujícího ekosystému.

Návštěva historických míst Egypta

Velmi navštěvovaná destinace v Egyptě je Egypt Hurghada nebo Luxor, kde shlédnete velké množství památek, chrámy, sfingy, obelisky. Samozřejmě až poté, co se nabažíte úchvatné přírody a okolního světa, který Vám národní park, či moře nabízí. Památky navštěvujte zásadně v pozdějších odpoledních hodinách, protože ve městech je teplota přes den, velmi vysoká. Věřte, že cokoliv prožijete v Egyptě Vás dlouho bude těšit a rádi se do této destinace budete vracet, protože v Egyptě máte stále co objevovat, ať památky, floru, faunu či podmořský svět.


Hodnocení

Hodnocení: 2.71 hvězdiček/ Hodnoceno: 7x[Jaroslav Lattenberg] [Zobrazeno 5210x] [8. červenec 2010]
[NP v Africe] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Ruaha ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]