Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Národní parky: Kanárské ostrovy

Národní parky: Kanárské ostrovy

Na Kanárských ostrovech , které spadají pod Španělsko, se nachází celkem čtyři národní parky, což je na tak relativně malé území skutečně dost.

Jsou to:

Národní park Teide ( Parque Nacional del Teide)

Národní park Garajonay ( Parque Nacional de Garajonay)

Národní park Caldera de Taburiente ( Parque Nacional de la Caldera de Taburiente)

Národní park Timanfaya ( Parque Nacional de Timanfaya)

Národní park Caldera de Taburiente

Národní park Caldera de Taburiente byl založen v roce 1954. Jeho jednoznačnou doménou je stejnojmenný vulkán.

Zajímavostí je, že návštěva toho parku je pro turisty bez průvodce možná pouze s povolením místní informační kanceláře. Zakázáno je zde stanování, ovšem nachází se zde několik tábořišť a také apartmánů. Doporučuje se však využít zkušených průvodců.

Národní park Caldera de Taburiente kromě zmíněného vulkánu láká turisty především na poměrně hojně zastoupenou faunu, zejména jsou zde k vidění opeřenci, kterých je tu více než dvacet druhů. Park tak přitahuje nejednoho vyznavače ornitologie.

Charakteristickým rysem krajiny v okolí vulkánu jsou štěrková pole, která se v jeho blízkosti rozléhají. Park však nabízí i pohledy na jiné úchvatné přírodní krásy, nechybí zde například vodopády.

Kráter, který je zdaleka největším lákadlem, dosahuje v nejnižších místech hloubky až kolem 1,5 kilometru, v průměru pak měří takřka 10 kilometrů.

V okrajových částech parku dominují borovicové lesy. Jedná se o takzvanou kanárskou borovici, kterou poznáte podle toho, že její jehlice mají modrozelenou barvu, kmen je pak zbarven do červenohnědé barvy.

Národní park Timanfaya

Tento národní park, který se nachází v západní části ostrova Lanzarote, byl založen v roce 1968. Jeho rozloha činí 51km2.

Jedná se o typický vulkanický park, což ostatně vyplývá i z jeho názvu, který park nese podle posledního činného vulkánu, který se v oblasti vyskytuje.

Zajímavostí je,že v parku bylo v minulosti více než 100 aktivních vulkánů, které v první polovině osmnáctého století vybuchly během pouhých šesti let. I proto zdejší krajina někomu silně připomíná měsíční krajinu.

V Národním parku Timanfaya je zakázáno pohybovat se volně v přírodě. Dá se navštívit pouze v autokarech, které vykonávají pravidelné okružní jízdy. Z nich během cesty nelze vystupovat. Kdo si chce tedy park projít pěšky, má zkrátka smůlu.

Údaje hovoří o tom, že teplota pod povrchem dosahuje ohromných teplot. Uvádí se, že pouhých deset metrů pod povrchem jsou teploty již přes 100 stupňů Celsia, v některých místech pak dosahují až 600 stupňů. Logicky zde proto lze sledovat vydatné gejzíry, z nichž vyvěrá na zemský povrch voda či tryská pára.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x[Roman Beneš] [Zobrazeno 2726x] [6. červen 2013]
[NP Španělsko] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Vodopády NP Krka ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]