Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Národní park Khao Yai

Národní park Khao Yai

Thajsko, jediná země jihovýchodní Asie, která nikdy nebyla kolonií jiného státu, Vás překvapí nezměrnou energií a sebedůvěrou obyvatel. Thajci jsou pohodoví, spokojení lidé, právem jsou hrdi na svoji zem a nepotkáte zde člověka, který by neměl úsměv na tváři. Nemají rádi lidi, kteří vyzařují negativní energii, jsou zamračení či vznětliví. A rozhodně počítejte s tím, že se zvýšeným tonem hlasu, v Thajsku nic nezmůžete. Thajsko last minute je určeno lidem, kteří chtějí poznat tuto zem a neradi se mračí.

Národní park Khao Yai

Národní park Khao Yai je první a nejstarším parkem v Thajsku, který byl založen v roce 1962 a dnes patří na seznam světového dědictví UNESCO. Do současnosti bylo v Thajsku vyhlášeno přibližně 211 parků, lesoparků, mořských parků či chráněných území. Národní park Khao Yai se nachází přibližně 150 km severovýchodně od Bangkoku. V husté zeleni žijí na ohromných plochách giboni, veverky, sloni, medvědi a tygři.

Fauna a flora

Můžete zde zahlédnout zástupce devíti set různých zvířecích druhů, nechybějí orchideje a nejrůznější motýli. Orchideje, v neskutečných barvách a velikostech proslavily Thajsko po celém světě a staly se chráněným druhem. Účelem národního parku je mimo ochrany jedinečných přírodních zdrojů i vzdělávání a rekreace veřejnosti díky možnosti pozorování života ve volné přírodě. Setkáte se tu při troše štěstí s divokými slony, jeleny, cibetkami, tygry, nosorožci a řadou dalších velkých zvířat. Milovníci ptactva zase zamíří do hor národního parku Doi Suthep a Doi Inthanon - kde se nabízí jedinečné příležitosti pozorování vzácných druhů ptáků. Po parku je dobré chodit po vyznačených stezkách s mapou či najmout si průvodce, který Vám ukáže zázraky Thajska, ať už v květinové, lesní či zvířecí podobě. Pokud se vám nabízí aktivní last minute dovolená , rozhodně si nenechte ujít aspoň nějaký ten výlet, který Vám třeba cestovní agentura či místní obyvatelé, nabídnou. Podívaná, která na Vás čeká, je úchvatná. Spoustu cestovních kanceláří operuje s velkou nabídkou doprovodných programů, proto si stačí jen vybrat a začít se těšit.

Pláže na jihu Thajska

Jestliže jste probádali už to, co jste chtěli vidět, rozhodně zamiřte na jih, v Thajském zálivu a u písčitých pobřeží Andamanského moře, se nacházejí malebné tropické ostrovy vystupující z azurového moře. Letoviska Phuket, Ko Phi Phi nebo Ko Samui lákají milovníky slunce z celého světa, ať už je to za odpočinkem a sluníčkem, nebo kvůli potápění v čistém azurovém moři. Zdejší podmořský svět zláká snad celou rodinu k tomu, aby nasadili potápěčské brýle, šnorchl a v dostupné hloubce pozorovali rozkošnou krásu a barvy vodní fauny. V těchto místech jsou největší atrakcí pláže, blízko kterých najdete řadu prvotřídních hotelů i ubytovacích středisek, která vycházejí vstříc všemožnému vkusu i kapse cestovatele.

Základní informace o Thajsku

Hlavním městem Thajska je Bangkok, který je na prvním místě v hustotě osídlenosti celé Asie. Zde právě začíná skoro všem turistům dovolená, protože v Bangkoku je hlavní mezinárodní letiště. I sem, pokud máte chuť, můžete vyrazit na výlet, do hlavního města jezdí spousta autobusových linek ze všech koutů Thajska, takže se stačí jen informovat třeba v informačním centru a vypravit se za dobrodružstvím tohoto velkoměsta. Měnou v Thajsku je Thajský baht – jeden thajský baht má 100 satangů. Takže si stačí jen vyměnit peníze, sbalit pár věcí a vydat se do země úsměvů, jak je právem Thajsko nazýváno, kvůli přívětivosti místních obyvatel.


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x[Webmaster] [Zobrazeno 4673x] [11. červenec 2010]
[NP Asie] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Paklenica ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]