Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Národní park Los Haitises

Národní park Los Haitises

Dominikánská republika je zemí, která hraje těmi nejrůznějšími a nejkrásnějšími barvami. Když vyrazíte na jakékoliv místo v této okouzlující destinaci, vždy Vás něčím překvapí neboť je to země, která je hrdá na svoji krásu. Dominikánská republika nabízí nekonečně rozmanitou krajinu, od nejvyšších hor Západoindických ostrovů po největší jezero, od bohatých tropických pralesů po aridní pouštní oblasti, od rozeklaného skalnatého pobřeží Atlantiku po klidné karibské pláže, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších, exotikou provoněných na světě. Není nad to, položit se na nádhernou exotickou pláž a užívat si toho, že je dovolená a zasloužený odpočinek po celoročním shonu jak doma tak i v zaměstnání. Dominikánská republika láká lidi k odpočinku tak i za poznáním. Dominikánská republika last minute Vám nabízí spoustu kombinací, protože i k těmto zájezdům Vám rozhodně stojí za to, si dokoupit nějaký ten výlet a poznat krásy Dominikánské republiky a cenově Vás cesta za exotikou vyjde o pár korun levněji, které pak můžete investovat přímo na dovolené.

Chráněné oblasti a místní klima

V Dominikánské republice nalezneme 19 národních parků, šest vědeckých rezervací, 32 přírodních památek, 15 přírodních rezervací, devět chráněných pozemků na ostrovech. Dominikánská republika se skládá z několika klimatických oblastí od tropických pralesů až po polo-pouště. V Dominikánské republice naleznete čtyři úchvatná pohoří jejichž hlavní vrcholy se vstoje vzpínají k modrému nebi. Nejvyššími vrcholy Dominikánské republiky jsou: Pico Duarte (3082 m), La Pelona (3069 m), La Rucilla (3044 m) a Pico Yaque (2759 m). V Dominikánské republice však nejnižší bod Karibiku a to je jezero Enriquillo, které je 472 m pod úrovní moře.

Národní park Los Haitises

Los Haïtises se nachází nedaleko města Sabana de la Mar. Jedná se o unikátní přírodní rezervaci s rozmanitou faunou a flórou. V národním parku Los Haïtises můžete spatřit skoro všechny druhy rostlin a zvířat, které v Dominikánské republice žijí. V národním parku Los Haïtises se nacházejí také mangrovníkové porosty a překrásné vápencové jeskyně, ve kterých se dochovaly neporušené nástěnné malby indiánského kmene Tain. Místní národní park rozhodně doporučujeme navštívit buď s pomocí průvodce nebo po vyznačených cestách či stezkách, tak jak to vyhovuje Vašim požadavkům.

Flora a fauna parku Los Haitises

V tomto úchvatném parku v rámci dovolené v Dominikanské republice máte skvělou příležitost vidět faunu i floru, která je pro Dominikánskou republiku typická. 5.600 druhů rostlin, třicet-šest procent druhů květeny jsou endemické, což znamená, že je nemůžete nalézt nikde jinde na planetě. Bylo zde nalezeno také 300 druhů endemických orchidejí, které obdivují návštevníci ze všech koutů světa. V této destinaci, se to opravdu okouzlující květenou jen hemží. Dále národním parku Los Haïtises můžete spatřit skoro všechny druhy zvířat, které v Dominikánské republice žijí. Jsou to např. pestrobarevní papoušci, leguáni, varani, pelikáni, plameňáci či kapustňáci. Exotická dovolená v této lokalitě stojí nejen za zmíňku, ale rovnou za poznáním na vlastní oči.

Úžasná dovolená v Dominikánské republice

Nechte se tedy zlákat půvabem Karibiku, který je životu v Evropě vzdálený, o to však více dovolená last minute v Dominikánské republice, zažijete nevšedních okamžiků, které na Vás čekají snad všude, kam Vaše nohy vkročí.


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x[Jaroslav Lattenberg] [Zobrazeno 5219x] [16. červenec 2010]
[NP Amerika] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Ruaha ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]