Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Národní park Yoho

Národní park Yoho

Kanadský národní park Yoho byl vyhlášen v roce 1911. Už v roce 1886 ale bylo jeho území chráněno. Nachází se v provincii Britská Kolumbie.

Základní údaje

Název NP Yoho je odvozen od slova kmene Cree a v překladu znamená cosi jako „úctyhodný“. Jeho rozloha činí více než 1300 km2. V roce 1984 byl zapsán do Světového kulturního dědictví UNESCO.

Rozkládá se po obou stranách údolí řeky Kicking Horse. Vede tudy železniční trať Canadian Pacific Railway, jež se táhne od východního pobřeží Kanady až k západnímu. Územím parku vede také silnice Trans – Canada, jež v nejvyšším bodě dosahuje nadmořské výšky 1626 metrů nad mořem.

Příroda

Národní park Yoho je oblíbeným cílem turistů, kteří mají rádi vysokohorskou turistiku. Je zde celkem 28 vrcholů, které leží v nadmořské výšce více než 3000 metrů. V krajině naleznete několik velkých vodopádů, hluboká jezera a husté lesy.

Fauna

Lesy jsou převážné borovicové. Ve vyšších nadmořských výškách už dominují spíše nižší rostliny.

Flora

Mezi typické živočichy, které lze v této oblasti spatřit, patří sobi, losi a medvědi. Flora je zde samozřejmě mnohem bohatší, a to i díky tomu, že je tato oblast jedním z koutů Kanady, kde převládá přirozený ráz krajiny.

Turismus

Turisté do Národního parku Yoho přijíždějí z několika důvodů. Kromě pěší turistiky se zde dají provozovat zimní sporty, horolezectví, ale také sjíždí řeky na kajacích nebo kanoích. Je zde více než 400 kilometrů turistických tras.

K ubytování je možné využít některý z místních kempů, a to zejména ve stanech. Kromě toho jsou zde i menší penziony a hotely. Při kempování se kvůli výskytu medvědů doporučuje stanovat ve více lidech najednou, nedělat přílišný hluk a neponechávat v okolí volné zbytky jídel a odpadky. Právě ty totiž medvědy přilákají.

Park je otevřen po celý rok. Hlavním turistickým centrem, kde lze zakoupit mapy i další praktické věci, je město Field.

Zajímavosti parku

Takakkaw

Ohromný vodopád, který dosahuje výšky téměř 400 metrů, přičemž samotný volný pád je 254 metrů. Jedná se o druhý největší vodopád na území Kanady.

Spirálové tunely

Spirall tunnels byly vybudovány v důsledku snah zjednodušit průjezd vlaků na tamní železniční trati Canadian Pacific Railway. Jsou vybudovány ve tvaru spirály. Na spirálové tunely se můžete podívat z několika vyhlídek, kde jsou i popisky této zajímavé turistické atrakce.

Emerald Lake

Emerald Lake neboli Smaragdové jezero patří vůbec k tomu nejkrásnějšímu, co v NP Yoho můžete spatřit. Kousek od něj se pak nachází Přírodní most, kde řeka protéká přímo skrz stěnu.

Foto: wikipedia.org


Hodnocení

Hodnocení: 1.5 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x[Roman Beneš] [Zobrazeno 3618x] [10. červen 2014]
[NP Amerika] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Grand Canyon ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]