Národní Parky.info

Národní parky a cestopisy

Kontakt Mapa serveru Homepage
verze pro tisk

Národní park Udzungwa Mountains

Už před branou do národního parku Udzungwa Mountains vidíme ve větvích stromu nějaké koule. Vypadají jako jmelí, ale jmelí nemá ocasy, takže to jsou kočkodani! V kanceláři parku je možné vybrat si z různě dlouhých výletů, v nabídce je i třídenní nebo pětidenní (určitě stojí za to!), my si vybíráme jen desetihodinový jednodenní výlet. Vstupné do parku je v porovnání s nejslavnějšími tanzanskými parky (Serengeti, Kilimanjaro apod.) docela přijatelné, činí totiž 20 dolarů na osobu a den + 10 dolarů za ozbrojeného průvodce.

Necháváme si krosny v kanceláři parku a jdeme nalehko do hor. Hned na začátku trasy pozorujeme paviány a pak stoupáme pralesem až skoro na první hřeben hor, po cestě se zastavujeme u skvělého vodopádu. Jde s námi strážce jménem Ango a je to fajn chlapík, upozorňuje nás na různé věci v pralese a kamarádíme se, dokonce nás zve na večer k sobě domů.

Narazili jsme na stopy slonů a buvola, u potoka pak na stopy dikdika Kirkova a antilopky pižmové. Porůznu se nám podařilo zahlédnout guerézu pláštíkovou, guerézu červenou, kočkodana diadémového, velikánské motýly rozličných barev, „buvolího pavouka“ (buffalo spider), vrubouna posvátného a sarančata stěhovavá. Často jsme taky mohli v dálce pozorovat různé ptáky, slyšeli jsme šustění hadů a kdesi v dálce troubení slonů – úžasný zážitek! Zajímavé je, že prý sloni, kteří žijí v pralese, jsou menší, než sloni na savanách. Natrefili jsme i na lví trus. Spousty krásných starých stromů v pralese byly tak velké, že nešly vyfotit.

Narvaní zážitky se k večeru vracíme k bráně národního parku, bereme si věci a následujeme našeho ozbrojeného strážce – a teď už vlastně kamaráda – k němu domů, do nedaleké sympatické vesnice Mang’ula...

Více o putování po Tanzánii na http://www.hytha.eu/cestopisy/


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x[Martin Hyťha] [Zobrazeno 2984x] [17. březen 2009]
[Cestopisy] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/narodniparky.info/article.php on line 244
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články autora


Další články z této kategorie

Náhodný snímek

Ruaha ::visit the gallery

Nejlépe hodnocené parky


Nejnavštěvovanější parkyKomentáře

SXoTzWjd
[24.6.2017 00:21]
GNrfgqluT
[24.6.2017 00:13]
dScN2W2T3
[23.6.2017 23:58]
sjZz4y0zu
[23.6.2017 23:34]
0E0rUcFu
[23.6.2017 23:27]
wnRW7aUnQz
[23.6.2017 21:44]